Aktualizacja WordPressa do wersji 3.7

Aktualizacja WordPressa do wersji 3.7

Dziękujemy za aktualizację WordPressa do wersji 3.7! Możliwe, że nie zauważysz żadnych zmian – to dobrze.

Taki komunikat można było oglądać po najnowszej aktualizacji WordPressa do wersji 3.7 którą ogłosił Matt Mullenweg na cześć amerykańskiego pianisty jazzowego Count Basie. Tworzona przez ok. 3 miesiące nowa wersja przynosi wiele nowości. W nowej wersji wprowadzono kilka elementów, które powinny przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa stron zarządzanych przez zwykłych użytkowników. Pojawiły się również pierwsze zmiany w mechanizmie lokalizacji wtyczek i szablonów, który od dawna nie były modernizowane.

Aktualizacje wykonywane kiedy śpisz

Aby zaktualizować WordPressa 3.7 do nowszej wersji zawierającej wyłącznie poprawki bezpieczeństwa lub podobne, nie trzeba nawet kiwnąć palcem. Od teraz większość witryn samodzielnie zainstaluje poprawki tego typu w tle, choć przy pewnych konfiguracjach ta funkcja nie będzie działać.

Stabilniejszy niż dotychczas

Proces aktualizacji został uczyniony jeszcze pewniejszym i bezpieczniejszym. Zawiera on teraz tuziny nowych testów i zabezpieczeń.

Kliknięcie „Zaktualizuj teraz” nadal będzie konieczne w celu aktualizacji WordPressa do wersji 3.8, ale nigdy nie byliśmy bardziej pewni tego pięknego niebieskiego przycisku.

Twórz silniejsze hasła

Hasło jest pierwszą linią obrony twojej witryny przed atakiem. Najlepiej ustawiać hasła, które są skomplikowane, długie i nie są używane przez ciebie na innych witrynach. Aby sprostać tym zaleceniom, wskaźnik siły hasła został w WordPressie 3.7 usprawniony tak, aby wykrywać częste błędy popełniane przy tworzeniu haseł: wpisywanie dat, imion, wzorów na klawiaturze (123456789), a nawet odniesień do popkultury.

Poprawiona efektywność wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania są teraz sortowane według zgodności wpisu z kryteriami wyszukiwania, a nie według daty. Na przykład jeśli kryteria wyszukiwania są zgodne z tytułem wpisu, taki wpis zostanie wypchnięty na samą górę wyników wyszukiwania.

Lepsza obsługa tłumaczeń

Tłumaczenia WordPressa będą dostępne szybciej i będą pełniejsze. W WordPressie 3.7 pojawiła się możliwość automatycznej instalacji właściwych plików językowych i aktualizacji tych plików.

Pod maską

Więcej aktualizacji w tle (eksperymentalne)

Chcesz, aby WordPress był aktualizowany automatycznie, nawet do większych wydań? Chcesz, aby jakaś wtyczka była zawsze aktualna? WordPress 3.7 pozwala programistom i administratorom systemów na szczegółowe dostosowanie ustawień aktualizacji.

Zaawansowana obsługa zapytań z datami

Programiści mogą od teraz odpytywać bazę danych o wpisy z podanego przedziału czasowego oraz o wpisy starsze lub nowsze od pewnej daty i godziny. Można też pójść na całego: wpisy napisane w piątkowe popołudnia? Żaden problem.

Usprawnienia trybu Multisite

Funkcja wp_get_sites() pozwala programistom w łatwy sposób pobrać z bazy danych tablicę wszystkich witryn bez potrzeby uciekania się do używania bezpośrednich zapytań do bazy danych – jest to jedno z wielu usprawnień obsługi wielu witryn w WordPressie 3.7.

Dodaj komentarz