Darmowe szablony dla WordPressa

Darmowe szablony dla WordPressa

Projektowanie stron to nie jest łatwy kawałek chleba. Potrzeba dużo cierpliwości, czasu oraz odpowiedniej wiedzy, aby cokolwiek stworzyć. Na szczęście są ludzie, którzy się tym mogą za nas zająć. Niemniej jednak w tym artykule postaram się przybliżyć Wam ów temat. Od tej chwili nie będzie dla Was to już czarna magia.

Do tworzenia stron internetowych często używanym narzędziem jest WordPress. To nowoczesna platforma publikacyjna, której twórcami są Mike Little i Matt Mullenweg, a jej niezwykła zaletą jest całkowita darmowość. Pierwsza, oficjalna wersja (0.7) została wydana 27 maja 2003 r. , a obecnie najnowsza, z końca grudnia to 3.8. Każda edycja bierze swą nazwę od nazwiska znanego muzyka jazzowego, m.in. Edwarda Ellingtona, Williama Strayhorna czy Edwarda Stitta. Interesujące jest to, że twórcy WordPress’a , mimo że od początku pracowali na tym projektem to spotkali się dopiero w 2009 r.

Wordpress.com odwiedza ponad 200 milionów ludzi miesięcznie. W lipcu 2013 w tej usłudze zarejestrowano 1 204 432 nowe blogi (średnio 38 853 dziennie) i opublikowano 47 231 836 wpisów, zawierających w sumie 11 549 273 687 słów (133 672 słów na minutę). Wszystkie te stworzone przez użytkowników treści przełożyły się na 6 855 terabajtów danych. W jeden miesiąc! Narzędzie to oferuje również w sieci niezliczoną ilość płatnych oraz bezpłatnych szablonów, które cenią sobie internauci i blogerzy. Jeden wzór zarobił kiedyś ponad 370 tys. dolarów, co przy tak ogromnej konkurencyjności jest niebywałym osiągnięciem! Widać jak niezwykle jest to pomocny pogram i każdy początkujący, dzięki niemu może zaprojektować swoją własną stronę. Na początku na pewno nie będzie to piorunująca witryna, ale z biegiem czasu? Kto wie? Alternatywą dla leniwych jest zawsze skorzystanie z oferty strony, na której napisano ten artykuł.

Na zakończenie zamieszczam dosyć humorystyczny wykres, który obrazuje, jak ciężka jest praca projektanta witryn internetowych oraz co się na nią składa 🙂

praca projektanta witryn internetowych

praca projektanta witryn internetowych

Dodaj komentarz