Tworzymy nowoczesne i atrakcyjne witryny internetowe.

FAQ// TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDŹ NA SWOJE PYTANIE

Najczęściej czytane FAQ

Czy na pewno potrzebuję strony internetowej?

Jeżeli wizerunek i rozwój firmy są ważnym elementem strategii prowadzenia biznesu, to odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Estetyczna i poprawnie wykonana strona jest niezbędna.

Globalna sieć jest bardzo dynamicznie rozwijającym się medium. Coraz więcej spraw załatwiamy przy pomocy komputera. Jakość i estetyka strony w bardzo dużym stopniu przekłada się na ogólny wizerunek firmy, produktu lub usługi.

Domena internetowa

Domena internetowa (np. www.twojafirma.pl) to unikalny adres internetowy, pod którym usługi (np. strony WWW, poczta e-mail, serwer FTP) są dostępne w sieci Internet. Nazwa domeny jest niepowtarzalna i korzystając z niej odwołujesz się do ściśle określonego zasobu w Internecie.

Decydując się na zaistnienie w Internecie powinieneś zastanowić się nad wyborem nazwy domeny. Domena będzie wizytówką Twojej firmy bądź strony prywatnej wybierz więc nazwę, która będzie się kojarzyć z tematyką strony, nazwą Twojej firmy lub typem działalności, jaką prowadzisz.

Przy rejestracji domeny warto pamiętać o zasadzie pierwszeństwa (kto pierwszy, ten lepszy) – im później będziesz chciał zarejestrować domenę, tym trudniej będzie Ci wybrać ciekawą i krótką nazwę. Kliknij tutaj, aby sprawdzić czy interesująca Cię nazwa jest wolna.

Domena zbudowana jest z nazwy wybranej przez Ciebie oraz rozszerzenia (np. twojanazwa.pl). Dostępnych jest wiele typów rozszerzeń, np. .com, .org, .pl i itp.. Wybór rodzaju rozszerzenia jest sprawą umowną i obecnie nie ma sztywnych zasad wyboru. Jednak są pewne wskazówki, o których napiszemy poniżej. Pamiętaj, że wyróżniamy podział na dwie grupy domen: domeny globalne oraz narodowe.

Co to jest subdomena?

Subdomena to adres internetowy, który zawiera w sobie nazwę Twojej domeny.

Przykład: Jeśli posiadasz domenę „twojadomena.pl” i chcesz uruchomić sklep, to możesz utworzyć subdomenę o nazwie sklep, dzięki czemu adres Twojego sklepu będzie następujący: „sklep.twojadomena.pl”.

Co to jest serwer?

Serwer można określić jako specjalnie skonfigurowany komputer, który dostępny jest w sieci Internet przez 24 godziny na dobę. Na serwerze możesz m.in.:

  • umieścić swoją stronę WWW,
  • stworzyć skrzynki e-mail dla siebie i pracowników,
  • przechowywać swoje pliki, tym samym mając do nich dostęp z każdego miejsca na świecie.

Serwer musi być urządzeniem niezawodnym, które zagwarantuje bezpieczeństwo i ciągłość pracy wszystkich serwerów.

Więcej informacji na temat serwerowni znajdziesz na naszej stronie w zakładce Strona główna>Oferta>Hosting

WordPress

wordpress-logo-notext-bgWordPress jest oprogramowaniem darmowym i o otwartym kodzie źródłowym, tworzonym przez społeczność rozproszoną po całym świecie, składającą się głównie z programistów-wolontariuszy. WordPress jest rozpowszechniany na pewnych fantastycznych, zmieniających pogląd na świat warunkach dzięki swojej licencji – GPL:

  1. wolnością uruchamiania programu w dowolnym celu,
  2. dostępem do kodu źródłowego programu, wolnością dowiedzenia się, jak program działa i wolnością zmieniania go, aby robił to, co chcesz,
  3. wolnością rozpowszechniania kopii oryginalnego programu, aby możliwa była pomoc innym,
  4. wolnością rozpowszechniania zmodyfikowanej przez siebie wersji programu. Robiąc to, dajesz całej społeczności szansę skorzystania z wprowadzonych przez Ciebie zmian.

WordPress rozwija się, kiedy ludzie, tacy jak Ty, mówią o nim swoim przyjaciołom, a tysiące firm i dostawców usług, których witryny oparte są na lub zbudowane wokół WordPressa, informują o tym swoich użytkowników. Jest nam bardzo miło za każdym razem, kiedy ktoś wspomina o WordPressie, ale prosimy o zapoznanie się z naszymi instrukcjami dot. używania nazwy „WordPress”.

Każda wtyczka i motyw w katalogu WordPress.org są w 100% rozpowszechniane na licencji GPL lub zgodnej z nią i dającej podobne wolności, więc możesz spokojnie szukać tam wtyczek i motywów. Jeśli zdobędziesz wtyczkę lub motyw z innego źródła, pamiętaj, aby najpierw zapytać osobę, od której je otrzymujesz, czy są one rozpowszechniane na licencji GPL. Jeśli nie szanują oni licencji WordPressa, nie polecamy ich.

Czyż nie byłoby fantastycznie, gdyby każde oprogramowanie dostarczało takich swobód? Uważamy, że tak! Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź witrynę Fundacji Wolnego Oprogramowania.

Faktura w formie elektronicznej

Papierowe druki faktur odchodzą do historii. Ostatnie zmiany w prawie pozwalają nie tylko na wysyłanie faktur mailem ale również na przechowywanie ich w formie elektronicznej.

Rozporządzenie Ministra Finansów

Dz.U. 2010 nr 249 poz. 1661

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej

Na podstawie art. 106 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:

§ 3. 1. Faktury mogą być przesyłane, w tym udostępniane, w formie elektronicznej w dowolnym formacie elektronicznym, pod warunkiem uprzedniej akceptacji tego sposobu przesyłania faktur przez odbiorcę faktury, zwanej dalej „akceptacją”.

Zatem zamawiając stronę internetową możesz wybrać opcję:

Akceptuję przesyłanie faktur VAT w formie elektronicznej – na podstawie § 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17.12.2010 r. (Dz. U. z 2010 r. nr 249, poz. 1661).

Dz.U. 2010 nr 249 poz. 1661

Dz. U. z 2010 r. nr 249, poz. 1661
Mobilna wersja Poczty home.pl
Mobilna wersja Poczty home.pl, która dostępna jest pod adresem: https://m.poczta.home.pl nie wymaga instalowania dodatków (pluginów) w Twoim urządzeniu mobilnym. Nowy mobilny panel jest bezpłatną stroną WWW, która pozwala na podstawową obsługę skrzynki e-mail w home.pl.  
WAŻNE! Pamiętaj, że mobilna wersja Poczty home.pl nie jest aplikacją do zainstalowania w Twoim telefonie komórkowym. Aby skorzystać z nowej funkcjonalności należy uruchomić odpowiednią przeglądarkę internetową w urządzeniu mobilnym i wpisać adres: https://m.poczta.home.pl. Zwróć uwagę, że system operacyjny w Twoim urządzeniu mobilnym też ma znaczenie!
  Jeśli posiadasz kompatybilną (zgodną) wersję przeglądarki internetowej oraz poprawną wersję systemu operacyjnego w urządzeniu mobilnym, to uruchomienie mobilnej wersji Poczty home.pl będzie dla Ciebie dziecinnie proste!
Dlaczego warto odnowić domenę?
  1. Domena jest wizytówką Twojej firmy w Internecie. Korzystasz z niej na stronie WWW, używasz do komunikacji z partnerami handlowymi, bankiem, na portalach i serwisach branżowych. To setki miejsc, gdzie domena identyfikuje Ciebie i Twoją firmę. To Twoja marka.
  2. Dzięki domenie potencjalni klienci posiadają nieprzerwany dostęp do Twojej oferty, produktów lub usług - 24 godziny na dobę. Przedłużając domenę jesteś obecny Internecie, zapewniając dalszy rozwój swojej firmie, a jednocześnieograniczasz konkurencji możliwości ekspansji.
  3. Domena zyskuje na wartości. Ze względu na ograniczoną ilość wolnych nazw, domeny są deficytowe. Dostępność wolnych adresów - zwłaszcza tych najbardziej atrakcyjnych - zmniejsza się każdego dnia. Nigdy nie rezygnuj z przedłużenia posiadanych adresów - to swoiste "obligacje" z długim terminem wykupu, ale pewnym zyskiem!
Ile kosztuje strona internetowa?
Stworzenie dobrej strony internetowej to proces wbrew pozorom skomplikowany i długotrwały. Jej cena waha się w zależności od użytych technologii, ilości tekstów i grafik w niej zawartych, oraz często komponentów zainstalowanych na stronie. Każdy projekt jest inny i wymaga większego lub mniejszego nakładu pracy. Dlatego też każde zlecenie wyceniamy indywidualnie na podstawie oczekiwań Klienta.
Czy będę miał adresy e-mail z moją nazwą?
Praktycznie wszystkie firmy świadczące usługi hostingowe oferują także usługę poczty elektronicznej, dzięki czemu, wykupując własną domenę, uzyskujemy dostęp do możliwości tworzenia kont z adresami e-mail w naszej domenie.
Copyrights © 2009-2017 & All Rights Reserved.
Go to Top