Promowane posty na Facebooku

Promowane posty na Facebooku
Facebook udostępnił nową płatną funkcję, która ułatwia promowanie swoich postów i dotarcie z nimi do większej liczby użytkowników.

Promowane posty to łatwy sposób na zaprezentowanie swoich postów większej liczbie użytkowników. Promowane posty są wyświetlane na wyższej pozycji w aktualnościach, co zwiększa prawdopodobieństwo zobaczenia ich przez odbiorców. Istnieją dwa sposoby promowania postu: z poziomu osobistego konta i z poziomu strony na Facebooku.

Promowane posty na Facebooku

Podstawowe informacje dotyczące promowanych postów

Jakie treści mogę promować?
Możesz promować dowolny post udostępniony przez Ciebie z poziomu aktualności, profilu lub strony, w tym zmiany statusu, zdjęcia, pytania i oferty. Promowane posty są wyświetlane wyżej w aktualnościach, dzięki czemu widzi je więcej osób. Promowane posty muszą być zgodne z Zasadami zamieszczania reklam Facebooka.
Gdzie moje promowane posty będą wyświetlane na Facebooku? Jak będą wyglądać?
Promowane posty są wyświetlane w aktualnościach i są wyświetlane wyżej, więc ich odbiorcy mają większą szansę, aby je zobaczyć. Promowane posty są oznaczone jako Sponsorowane. Promowane posty nie są wyświetlane w prawej kolumnie Facebooka.
Jeśli nie będę promować postu, czy użytkownicy go zobaczą?
Tak. Promowanie postu jedynie zwiększa prawdopodobieństwo, że osoby należące do grupy docelowej zobaczą go w swoich aktualnościach.
Ile kosztuje promowanie postu?
Koszt promocji postu zależy od kilku czynników, w tym lokalizacji geograficznej i liczby osób, do których chcesz dotrzeć. Kliknij przycisk Promuj, aby poznać koszt promocji konkretnego postu.

Promowanie postów z poziomu konta osobistego

W jaki sposób mogę promować post z konta osobistego?
1. Z poziomu aktualności lub osi czasu kliknij przycisk Promuj znajdujący się poniżej opublikowanej przez siebie treści.

2. Dodaj lub wybierz metodę płatności.

3. Kliknij przycisk Promuj.

Otrzymasz powiadomienie z rachunkiem, a Twój post zostanie oznaczony jako Sponsorowany.

Kto może zobaczyć moje promowane posty strony?
Gdy promujesz post, staje się on łatwiejszy do odkrycia dla osób należących do pierwotnego grona odbiorców postu. Promocja postu nie zmienia grona osób, które mogą go zobaczyć. Promocja przesuwa post wyżej w aktualnościach, zwiększając prawdopodobieństwo, że osoby, którym został on udostępniony, go zauważą.

Uwaga: Użytkownicy, którzy ukryli Twoje posty, mogą nie zobaczyć promowanego postu w aktualnościach.

Czy są posty, których nie można promować z poziomu konta osobistego?
Możesz promować swoje posty z aktualności, stron lub osi czasu. Nie jest możliwe promowanie postów z grupy i prywatnych wiadomości.
Ile czasu minie, zanim mój post zacznie być promowany z konta osobistego?
Twój post będzie wyświetlany wyżej w aktualnościach użytkowników od razu po utworzeniu promocji.
W jaki sposób mogę zapłacić za promowanie postów z mojego konta osobistego?
Możesz zapłacić za promocję postu, korzystając ze sposobu płatności powiązanego z Twoim kontem na Facebooku.
Czy mogę anulować promowanie postu z konta osobistego?
Obecnie nie ma możliwości przerwania promocji postu. Jeśli rozpocząłeś(aś) promocję przez pomyłkę lub zmieniłeś(aś) zdanie i nie chcesz, aby inne osoby widziały Twój post, usuń go i ponownie opublikuj bez promowania.

6 Komentarzy

 1. Witajcie:) Może tu znajdę pomoc – dlaczego przy niektórych postach (a zdarza mi się to już drugi raz) pojawia się w pewnym momencie informacja „Ten post nie może być promowany”???? To są posty, które odsyłają na mój blog, więc tym bardziej mnie to irytuje.
  bardzo proszę o pomoc
  Pozdrawiam

 2. No niestety nie, dlatego wpadłam tutaj.
  Pozdrawiam

 3. Erykah La Rocca miałam taką samą sytuacje, komunikat „ten post nie może być promowany” pod postem zwierającym zdjęcie, opis i link odnoszący do mojego bloga. Poszperałam trochę i okazało się, że zdjęcie, które chciałam promować już wcześniej zamieściłam na fanpage’u, w ramach innego albumu, skasowałam to starsze zdjęcie i możliwość promocji wróciła. Pewnie nie można promować treści już wcześniej zamieszczonych, albo jest jakiś określony czas od zamieszczenia postu kiedy można go promować, ale to już trzeba by przestudiować fb regulamin :p

 4. Wydaje mi się, że jest to jakiś błąd FB. Przykre jest to, że FB praktycznie nie udziela pomocy ludziom.

  Mam sposób na treści z obrazkami, których FB nie chce promować. Włącz obrazek i na dole grafiki powinno pojawić się okienko promuj post i z tego poziomu ten post wypromujcie. Nie z poziomu całej tablicy.

Dodaj komentarz


pięć − 4 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>