Nowy edytor Gutenberg w WordPress

System WordPress to idealna propozycja dla osób, które chcą stworzyć swojego bloga. Jest to system przeznaczony do zarządzania treścią na wiele sposobów. Atutami są w tym przypadku łatwość obsługi, możliwość personalizacji, ale też szansa skorzystania z różnorodnych opcji SEO, aby zyskać popularność w sieci internetowej.

Aplikacja ta pozwala na publikowanie wybranych przez siebie treści w błyskawicznym tempie. Niepotrzebne są w tym zakresie spore umiejętności techniczne, a panel administracyjny jest intuicyjny. Z pomocą systemu WordPress można bez problemów stworzyć unikalną witrynę internetową o ciekawej tematyce, która zainteresuje odbiorców. Zawsze istnieje też szansa na skorzystanie z pomocy społeczności CMS, którzy służą radami dla mniej zaawansowanych osób.

System wpływa korzystnie na budowanie swojej marki w sieci. Dzięki temu strona będzie zajmowała wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych, łatwiej będzie ją odnaleźć. Poza tym w dowolnym momencie można zdecydować się na wypróbowanie bardziej zaawansowanych funkcji, wzbogacających stronę.

Przywitaj się z nowym edytorem

Pomyślnie uaktualniono do WordPressa 5.0! Wprowadziliśmy kilka dużych zmian do edytora. Nasz nowy edytor oparty na blokach to pierwszy krok w kierunku nowej, ekscytującej przyszłości z usprawnionym doświadczeniem edycji w całej witrynie. Od teraz masz większą kontrolę nad tym jak prezentować ma się twoja treść, niezależnie od tego czy tworzysz swoją pierwszą witrynę, odnawiasz bloga, czy utrzymujesz się z pisania kodu.

Zrób więcej przy użyciu mniejszej liczby wtyczek.

Twórz nowoczesne, multimedialne układy.

Działają na wszystkich ekranach i urządzeniach.

Ufaj, że twój edytor wygląda jak twoja strona internetowa.

Budowanie z bloków

Nowy edytor oparty na blokach nie zmieni sposobu prezentacji treści dla odbiorców. Pozwoli natomiast, szybko wstawiać dowolny rodzaj multimediów i uporządkuje treść. Każdy fragment będzie w swoim własnym bloku; wyraźne ułatwiając komponowanie. Jeżeli natomiast jesteś osobą, która rozumie HTML i CSS, to bloki nie będą w żaden sposób przeszkadzać. WordPress dąży do uproszczeniu procesu, a nie wyników.

Domyślnie jest dostępne wiele bloków, a każdego dnia coraz więcej jest ich dodawanych przez społeczność. Oto kilka bloków, które pomogą zacząć:

Swoboda budowania oraz pisania

Ta nowa edycja zapewnia bardziej spójne traktowanie zarówno projektu, jak i treści. Tworząc witryny klientów, można używać te same bloki wielokrotnie. Dzięki czemu klienci mogą dodawać nowe treści w dowolnym momencie, zachowując przy tym spójny wygląd.

Powalający nowy motyw domyślny

Przedstawiamy nowy domyślny motyw Twenty Nineteen, który pokazuje moc nowego edytora.

Zaprojektowany dla edytora bloków

Motyw Twenty Nineteen zawiera niestandardowe style bloków dostępnych domyślnie w wersji 5.0. Szeroko wykorzystuje style edytora w całym motywie. W ten sposób to, co tworzysz w edytorze treści, znajduje się na przedniej stronie witryny.

Prosty układ oparty na typie

Obiekt Twenty Nineteen został zaprojektowany z myślą o pięknych fotografiach, a także z nowoczesnymi nagłówkami sans-serif połączonymi z klasycznym tekstem na ciele. Używa czcionek systemowych, aby zwiększyć szybkość ładowania. Koniec długiego oczekiwania na wolne sieci!

Wszechstronny design dla wszystkich witryn

Twenty Nineteen został zaprojektowany do pracy w wielu różnych przypadkach. Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga fotograficznego, uruchamiasz nową firmę, czy wspierasz organizację non-profit, aplikacja Twenty Nineteen jest wystarczająco elastyczna, aby spełnić Twoje potrzeby.

Zachowaj Klasyczny Edytor

Wolisz zostać przy znajomym klasycznym edytorze? Nie ma problemu! Obsługa wtyczki Klasyczny edytor pozostanie w WordPress do 2021 roku.

Wtyczka klasyczny edytor przywraca poprzedni edytor WordPressa i ekran edycji wpisu. Pozwala nadal korzystać z wtyczek, które go rozszerzają, dodają metadane w starym stylu lub w inny sposób zależą od poprzedniego edytora. Aby zainstalować, proszę odwiedzić stronę wtyczek i wybrać przycisk “Zainstaluj teraz” obok “Klasycznego edytora”. Po zakończeniu instalacji wtyczki kliknąć “Aktywuj”. To wszystko!

Informacja dla użytkowników technologii wspomagających: jeśli masz problemy przy korzystaniu z edytora bloków, zalecamy powrót do korzystania z Edytora Klasycznego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Strona internetowa w usłudze abonamentowej z hostingiem oraz domeną

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy usługę zaprojektowania i utrzymania strony internetowej w abonamencie, hostingiem oraz domeną.