reCAPTCHA v3 – Nowy sposób na zatrzymanie botów

reCAPTCHA to bezpłatna usługa, która chroni Twoją witrynę przed spamem i nadużyciami. reCAPTCHA wykorzystuje zaawansowany mechanizm analizy ryzyka i adaptacyjne wyzwania, aby zautomatyzowane oprogramowanie nie angażowało się w obraźliwe działania na Twojej stronie. Robi to, jednocześnie pozwalając na prawidłowe przekazywanie użytkownikom.

reCAPTCHA v3

reCAPTCHA v3 to nowa wersja, która wykrywa obraźliwy ruch na Twojej stronie bez tarcia użytkownika. Zwraca wynik dla każdego wysłanego żądania do reCAPTCHA i zapewnia większą elastyczność w walce ze spamem i nadużyciami na swój własny sposób.

Strona domowa: https://www.google.com/recaptcha

Konsola administracyjna

Aby rozpocząć korzystanie z reCAPTCHA, musisz najpierw zarejestrować witrynę WordPress. reCAPTCHA to usługa Google, więc do korzystania z niej potrzebne jest konto Google. Zaloguj się do Google za pomocą konta i przejdź do strony Moja reCAPTCHA . Zobaczysz prosty formularz rejestracyjny w następujący sposób:

  • Zarejestruj nową witrynę
  • Wybierz typ reCAPTCHA (
  • Wprowadź domenę witryny w polu Domeny.
  • Zaakceptuj Warunki korzystania z usługi reCAPTCHA
  • Po zarejestrowaniu strony internetowej otrzymasz klucz witryny i tajny klucz witryny.

 

Zarejestruj nową witrynę

Integracja z Contact Form 7

reCAPTCHA chroni przed spamem i innymi rodzajami automatycznych nadużyć. Dzięki modułowi integracji ReCAPTCHA Contact Form 7 możesz blokować nadużywanie formularzy przez spamerów.

  • Przejdź do Pulpitu administratora WordPress i otwórz stronę menu Formularze > Integracje
  • Wprowadź Klucz strony i Sektretny klucz i Zapisz zmiany.

 
W szablonie formularza wstaw znacznik [recaptcha]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Strona internetowa w usłudze abonamentowej z hostingiem oraz domeną

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy usługę zaprojektowania i utrzymania strony internetowej w abonamencie, hostingiem oraz domeną.