WordPress 5.3 z rozszerzonym i udoskonalonym edytorem blokowy

5.3 rozszerza i udoskonala edytor blokowy wprowadzony w WordPress 5.0 o nowe bloki, bardziej intuicyjne interakcje i lepszą dostępność. Nowe funkcje edytora zwiększają swobodę projektowania, zapewniają dodatkowe opcje układu i warianty stylów, aby umożliwić twórcom pełną kontrolę nad wyglądem witryny. Wprowadzono , który zapewnia użytkownikowi większą elastyczność projektowania i integrację z edytorem bloków. Tworzenie pięknych stron internetowych i zaawansowanych układów nigdy nie było łatwiejsze.

Ulepszenia Edytora Blokowego

Ta aktualizacja wprowadza ponad 150 nowych funkcji i ulepszeń w zakresie użyteczności, w tym ulepszoną obsługę dużych obrazów do przesyłania niezoptymalizowanych zdjęć o wysokiej rozdzielczości zrobionych ze smartfona lub innych wysokiej jakości aparatów. W połączeniu z większymi domyślnymi rozmiarami zdjęcia zawsze wyglądają najlepiej.

Ulepszenia dostępności obejmują integrację stylów edytora bloków w interfejsie administratora. Te ulepszone style rozwiązują wiele problemów z dostępnością: kontrast kolorów pól formularzy i przycisków, spójność interfejsów edytora i administratora, nowe wyskakujące powiadomienia, standaryzacja do domyślnego schematu kolorów WordPress oraz wprowadzenie Motion, aby interakcja z blokami była szybka i naturalna . Dla osób korzystających z klawiatury do poruszania się po desce rozdzielczej edytor bloków ma teraz tryb Nawigacji. To pozwala przeskakiwać z bloku na blok bez tabulacji w każdej części kontrolek bloku.

Większa elastyczność projektowania

WordPress 5.3 dodaje jeszcze bardziej niezawodne narzędzia do tworzenia niesamowitych projektów.

  • Nowy blok grupowy pozwala łatwo podzielić stronę na kolorowe sekcje
  • Blok Kolumn obsługuje teraz stałe szerokości kolumn
  • Nowe predefiniowane układy sprawiają, że aranżacja treści w zaawansowanych projektach to pestka
  • Bloki nagłówków oferują teraz sterowanie kolorem tekstu
  • Dodatkowe opcje stylu pozwalają ustawić preferowany styl dla dowolnego bloku, który obsługuje tę funkcję

Przedstawiamy Twenty Twenty

Gdy edytor blokowy świętuje swoje pierwsze urodziny, jesteśmy dumni, że Twenty Twenty jest zaprojektowany z myślą o elastyczności. Pochwal się swoimi usługami lub produktami za pomocą kombinacji kolumn, grup i bloków multimediów. Ustaw zawartość w szerokim lub pełnym wyrównaniu, aby uzyskać dynamiczne i wciągające układy. Albo pozwól, aby twoje myśli stały się gwiazdą z wyśrodkowaną kolumną treści!

Jak przystało na motyw o nazwie Twenty Twenty, jasność i czytelność są również bardzo ważne. Motyw zawiera krój pisma Inter, zaprojektowany przez Rasmus Andersson. Inter jest dostępny w wersji o zmiennej szerokości liter, po raz pierwszy dla domyślnych motywów, która skraca czas ładowania, zawierając wszystkie grubości i style Inter w tylko dwóch plikach.

 

Ulepszenia dla wszystkich

Automatyczne obracanie obrazków

Po przesłaniu obrazki zostaną poprawnie obrócone zgodnie z osadzonymi danymi orientacyjnymi. Funkcja została po raz pierwszy zaproponowana dziewięć lat temu i stała się możliwa dzięki wytrwałości wielu oddanych współpracowników.

Sprawdzanie stanu witryny

Ulepszenia wprowadzone w 5.3 ułatwiają identyfikację problemów. Rozszerzone rekomendacje podkreślają obszary, które mogą wymagać rozwiązywania problemów w witrynie z poziomu ekranu Stan witryny.

Weryfikacja adresu email administratora

Okresowo będziemy prosić o potwierdzenie, że adres email administratora jest aktualny, gdy logujesz się jako administrator. Zmniejsza to ryzyko zablokowania witryny w przypadku zmiany adresu email.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Strona internetowa w usłudze abonamentowej z hostingiem oraz domeną

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy usługę zaprojektowania i utrzymania strony internetowej w abonamencie, hostingiem oraz domeną.