Jak wygenerować klucz API do Google Maps?

Jeśli na Twojej stronie lub sklepie w internetowym zamiast map pojawia się komunikat „Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google.” lub „For development purposes only” oznacza to, że mapy nie wczytały się prawidłowo i musisz wygenerować i podać klucz do API Google Maps.

Aby to naprawić wejdź na stronę Google Maps Platform, utwórz konto i wygeneruj klucz API Google Maps. Jeśli chcesz korzystać z interfejsu API JavaScript, musisz mieć klucz API. Klucz API jest unikalnym identyfikatorem, który jest używany do uwierzytelniania żądań związanych z projektem w celu wykorzystania i rozliczeń.

Jak uzyskać klucz API?

  1. Przejdź do konsoli platformy Google Cloud .
  2. Z menu rozwijanego Projekt wybierz lub utwórz projekt, dla którego chcesz dodać klucz API.
  3. Z menu Nawigacja wybierz Interfejsy API i usługi> Poświadczenia .
  4. Na stronie Poświadczenia kliknij opcję Utwórz poświadczenia> klucz API . Klucz API stworzony dialogowe wyświetla nowo utworzony klucz API (zaszyfrowany ciąg znaków).
  5. Kliknij Zamknij. 
    Nowy klucz API jest wymieniony na stronie Poświadczenia w kluczach API .

Ograniczenia klucza

Ograniczenie klucza umożliwia określenie, które witryny, adresy IP lub aplikacje mogą korzystać z Twojego klucza interfejsu API. Dla danego klucza możesz ustawić jedno ograniczenie aplikacji.

Wklejenie klucza Google Maps API umożliwi wyświetlanie mapy Google na Twojej stronie internetowej.

Uwaga: zanim zmiany zaczną obowiązywać, może upłynąć nawet 5 minut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Strona internetowa w usłudze abonamentowej z hostingiem oraz domeną

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy usługę zaprojektowania i utrzymania strony internetowej w abonamencie, hostingiem oraz domeną.